Ana Sayfa
Duyurular
Subü Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı İlanı

SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 100/2000 YÖK Doktora Burs Programı İlanı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi 100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuruları

100 / 2000 YÖK Doktora Bursları Projesi kapsamında ülkemiz için öncelikli alanlarında nitelikli bilgi üretmek amaçlı doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, devlet üniversitelerindeki doktora programlarında öğrenim gören öğrencileri desteklemek için, YÖK Başkanlığı tarafından  “Doktora Bursları” verilecektir.

Yüksek Lisans mezunu olarak Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 4 yılLisans mezunu olarak Bütünleşik Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 5 yıl süreyle yılda 12 ay burs verilecektir.

100/2000 YÖK Doktora Burslarına;

-T.C. vatandaşı olan, Lisans veya Yüksek lisans derecesine sahip olan, 

-657 Sayılı Kanun kapsamında bir kadroda veya Devlet / Vakıf Yükseköğretim Kurumları öğretim elamanı kadrosunda çalışmayan,

-Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam eden ve tez aşamasına geçmemiş olan,

-SAÜ Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği'ne göre belirlenen başvuru ve kabul şartlarını taşıyan adaylar başvurabileceklerdir.

YÖK kararı uyarınca;  her bir alan için en az 3 öğrencinin 2018-2019 eğitim-öğretim yılı güz döneminde eğitime başlamaması durumunda ilgili alan için tahsis edilen kontenjanın tamamı ipttal edilecektir.

Ayrıca  programın istemiş olduğu özel şartlar  ekli dosyadadır. Lütfen ilan metinini okuduktan sonra ONLİNE başvuru linkinden başvurunuzu yapınız.

 

ONLİNE BAŞVURU  

 

İlan metni ekli dosyadadır.