Ana Sayfa
Duyurular
2020-2021 Bahar Yarıyılı Açılan-Açılmayan Ders Listesi

2020-2021 BAHAR YARIYILI AÇILAN-AÇILMAYAN DERS LİSTESİ

15‐17 Şubat  2021​ tarihleri arasında Derse Yazılma işlemlerini yapan lisansüstü program öğrencileri için AÇILMAYAN DERS YERİNE DERSE YAZILMA işlemleri  19‐21 Şubat  2021 tarihleri arasında yapılacaktır. 

2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı derse yazılma işlemleri sonucunda açılmayan dersler ekli dosyalarda SARI renk ile belirtilmiştir. 

İlan edilen listelere göre açılmayan dersi olan öğrencilerimizin SABİS üzerinden danışman onayı ile (yazılı başvuruları olmaksızın) yazılma işlemlerini yapabilir. 

SAÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği Senato Esasları uyarınca açılan derslerde değişiklik yapılamaz. Yazılma işlemi sonunda tüm dersleri açılan öğrenciler 19‐21 Şubat  2021 tarihleri arasında alabilecekleri AKTS kredisini aşmamak koşulu ile SABİS üzerinden sadece Ders Ekleme işlemi yapılabilir.

Proje Yazma Teknikleri I dersi sadece İş Deneyimli Statüsündeki Öğrenciler tarafından alınacaktır. Bu öğrenciler dışında dersi alan öğrencilerin Proje Yazma Teknikleri I  dersi iptal edilmiştir.

*Dersin Adı ve Eğitim Dili İngilizce olan dersleri almak isteyen öğrenciler derse yazılma tarihleri içerisinde YDS'den (YDS belgesi olmayıp YÖK veya Üniversitelerarası Kurul tarafından geçerliliği kabul edilmiş bir sınavdan) en az 50 puan almış olduğunu gösterir belgeyi fbe@sakarya.edu.tr adresine elektronik posta göndermeleri gerekmektedir. İstenilen belgeyi göndermeyen öğrencilerin İngilizce olarak yazıldığı dersler iptal edilmiştir.